Dobra woda zdrowia doda

0
361
Dobra woda zdrowia doda

Po wieloletniej modzie na spożywanie napojów słodzonych nastała nowa era. Polacy chętniej zaczęli sięgać po wodę. Czysta woda (bez dodatków smakowych) towarzyszy nam codziennie, a jej spożycie z roku na rok znacząco rośnie.

Dietetycy są zgodni – to dobry i zdrowy trend. Jednak ma on swoje wady. Wodę pijemy wszędzie i zabieramy ze sobą wszędzie, zwykle zapakowaną w łatwo dostępne plastikowe butelki. Jak nietrudno się domyślić, nie jest to ani ekonomiczne, ani ekologiczne.

Ekonomia i ekologia, czyli przyjemne z pożytecznym

Naszą planetę zalewają tony odpadów wykonanych z tworzyw sztucznych, które nie nadają się do pełnego recyklingu. Statystyki są nieubłagane – odpadów plastikowych cały czas przybywa. Dodatkowo produkcja wody butelkowej generuje znaczy ślad węglowy.
Jest to opcja zdecydowanie nieprzyjemna dla naszych portfeli, płacimy więcej za opakowanie, niż jego zawartość. Dlatego więc, zarówno dbając o nasz portfel, jak i planetę, na której mieszamy, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które już dziś pozwolą Ci cieszyć się zdrowiem i swobodnym dostępem do świeżej i czystej wody.

Zdrowa woda dostępna od zaraz

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się domowe systemy filtrujące do wody kranowej, instalowane w postaci osobnej baterii zlewozmywakowej z osprzętem. Jest to system skuteczny i wydajny, jednak jego głównym minusem jest cena (od kilku to kilkunastu tysięcy złotych).
Na szczęście to nie jedyne możliwości. Jednym z dodatkowych rozwiązań, ekonomicznych, ekologicznych i dostępnych od ręki, dzięki, którym możesz zacząć działać niemal od razu, są dzbanki i butelki filtrujące DAFI.

Systemy filtrujące, dzbanki i butelki. Co wybrać?

DAFI to wiodący producent domowych systemów filtrujących. W szerokiej ofercie DAFI znaleźć można nie tylko domowe systemy filtrujące, różnego rodzaju dzbanki filtrujące zgodne z indywidualnymi preferencjami, ale także butelki filtrujące, które można zabrać ze sobą wszędzie zamiast kupowanej w sklepach alternatywy.
Dzięki tym sprzętom przefiltrujesz wodę kranową wszędzie, gdzie tylko jej potrzebujesz. Woda filtrowana może być przechowywana ok. 12h po przefiltrowaniu, po tym czasie należy przygotować świeżą. Zapobiega to namnożeniu w wodzie chorobotwórczych patogenów (sugerowany czas spożycia wody butelkowej od otwarcia jest podobny). Filtry dzbanków filtrujących DAFI są wymienne i dostępne w niemal każdym sklepie, co powoduje, że ich użycie staje się banalnie proste. Czas zapomnieć o godzinach spędzonych na poszukiwaniach i braku towaru właśnie wtedy, gdy jest nam najbardziej potrzebny. Z DAFI ten problem niemal nie istnieje. Filtry należy wymieniać co ok. 1-6 miesięcy, jest to natomiast uzależnione od modelu dzbanka (czy butelki) oraz naszego zużycia. Najprościej mówiąc, im częściej filtrujemy, tym szybciej filtr się zużywa.

Dodatkowym atutem dzbanków filtrujących DAFI jest ich wygląd, który z łatwością można dopasować do każdej kuchni. Dostępne są one w różnych wersjach kolorystycznych. Produkowane są także w zróżnicowanych kształtach. Bez wątpienia każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a dzbanek filtrujący DAFI stanie się wiernym towarzyszem codzienności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here