Edukacyjny plac zabaw

0
316
Edukacyjny plac zabaw

Ruch to najlepsze wsparcie zdrowego stylu życia. Zwłaszcza dzieciom najbardziej potrzeba aktywności na świeżym powietrzu, najlepiej na właściwie zorganizowanym i bezpiecznym placu zabaw. Idealnie jeśli taką strefę aktywności mamy w przydomowym ogrodzie, a jeśli jeszcze nie, to najlepszy moment, aby ją sobie stworzyć.

Amortyzujące nawierzchnie

W takim projekcie najważniejszą dla zachowania standardów bezpieczeństwa, będzie nawierzchnia. Chociaż estetyka pełni tu również ważną rolę, nie jest najistotniejsza. Decydując się na konkretny rodzaj posadzki, warto wziąć pod uwagę specjalnie dedykowane, gumowe podłoże na plac zabaw, albo gumowe nawierzchnie wylewane. Są one odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne, również wgniecenia. Przede wszystkim jednak pozostają na tyle elastyczne, aby amortyzować uderzenia, a w ten sposób redukować ryzyko powstania poważnych urazów i kontuzji u małych użytkowników.

Edukacja sensoryczna

Właściwie dopasowane bezpiecznej nawierzchni na plac zabaw , dobrane kolorystycznie do pozostałej infrastruktury mogą wspaniale podkreślić walory estetyczne strefy i dodać jej wyjątkowego klimatu. Ciekawą propozycją są również gumowe nawierzchnie z wkomponowanymi elementami sensorycznymi dwu i trójwymiarowymi. Cieszą się one ogromną popularnością wśród maluchów. Przede wszystkim ze względu na ich przyjemną w dotyku strukturę i łatwość użytkowania. Na rynku dostępne są też kompletne zestawy edukacyjne z płyt gumowych np. gra w klasy, zestaw cyfr, czy choćby alfabet, które również z powodzeniem można wkomponować w nawierzchnię placu zabaw. Natomiast oferta kolorystyczna ułatwia zaprojektowanie w zasadzie każdego kształtu i grafiki.

Przetestowane bezpieczeństwo

Decydując się na wybór konkretnego rodzaju nawierzchni, dobrze jest sprawdzić czy interesujące nas produkty posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Warto w tej kwestii zasięgnąć porady fachowców, zajmujących się montażem nawierzchni. Płyty gumowe od Firmy ELS Poland poza wszystkimi niezbędnymi testami, przechodzą partiami dodatkowe testy jakościowe w firmowym laboratorium. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystkie zakupione tam nawierzchnie są jednakowo wartościowe. Firma świadczy też usługi doradcze w kwestii wyboru nawierzchni, przygotowania podłoża pod nią i montażu właściwego. Istnieje również możliwość zakupienia nawierzchni z usługą montażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here