Gdzie zaopatrywać się w części do walców?

0
143

Walce drogowe to wyposażenie niezbędne podczas budowy oraz remontów dróg. Częsta eksploatacja, wysokie obciążenia oraz trudne warunki pracy – to czynniki, które sprawiają, że maszyny te są bardzo narażone na różnego rodzaju usterki. Aby im zapobiegać, należy dbać o regularną wymianę części szczególnie podatnych na wyeksploatowanie. Warto wiedzieć gdzie się w nie zaopatrywać.

Jakie części są najbardziej narażone na zużycie?

Walce posiadają złożoną konstrukcję, dlatego siłą rzeczy posiadają wiele różnego rodzaju słabych punktów – a więc elementów, które w wyniku wyeksploatowania ulegają usterkom i awariom. Niemniej wyróżnić można kilka kluczowych komponentów, które są najbardziej narażone na zużycie. Mowa tutaj przede wszystkim o amortyzatorach bębnów – to elementy ochronne, których zadaniem jest tłumienie drgań generowanych przez układy wibracyjne i oscylujące walca, wykorzystywane do skuteczniejszego zagęszczania podłoża. Dzięki amortyzatorom minimalizowany jest szkodliwy wpływ drgań na pozostałe elementy walca. W toku eksploatacji one same tracą swoje właściwości, dlatego należy je regularnie wymieniać.

Innymi przykładem elementów ochronnych, które trzeba wymieniać, są tzw. zgarniacze. Mają one postać listew z tworzywa sztucznego, które ściągają z powierzchni wałów zanieczyszczenia pod postacią odklejonych brył masy bitumicznej. Ciepły asfalt uszkadza z czasem krawędzi zgarniaczy, dlatego je również trzeba wymieniać – w przeciwnym wypadku powierzchnia wału staje się nierówna, co ma wpływ na wydajność i efektywność pracy walca.

Gdzie zaopatrywać się w części?

Wybór odpowiedniego źródła części jest bardzo ważny dla każdej firmy posiadającej na swoim wyposażeniu walce drogowe. Profesjonalny dostawca jest gwarancją, że zakupione produkty posiadają dobrą jakość, są nowe i spełniają określone wymagania. Jednym z takich dostawców jest firma Bellator, specjalizująca się w sprzedaży i wynajmie maszyn drogowych, oraz ich serwisowaniu. Kupno u legalnie działającego i sprawdzonego sprzedawcy części to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na jakie można się zdecydować.

Niekiedy posiadacze maszyn decydują się na samodzielne poszukiwanie części – pomocny w tym jest Internet, w którym można natknąć się na oferty sprzedaży np. na forach oraz portalach z ogłoszeniami. Choć faktycznie można znaleźć w nim sporo ciekawych okazji, należy podchodzić do ich treści ze sporym dystansem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że kupując z nieoficjalnego źródła istnieje ryzyko kupna produktu, który nie odpowiada opisowi – np. jest używany i bardzo mocno wyeksploatowany. Do tego dochodzi również niebezpieczeństwo nieuczciwych sprzedawców, którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Nawet jeśli kupiec ma szczęście i trafia na rzetelnych oferentów, wciąż poszukiwanie części w Internecie wymaga czasu, którego w toku realizacji prac budowlanych może zabraknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here