Jakie okrycie wierzchnie wybrać, aby pasowało do garnituru?

0
545
Jakie okrycie wierzchnie wybrać, aby pasowało do garnituru?

Dopasowanie odpowiedniego nakrycia wierzchniego do garnitury nie należy do łatwych rzeczy. W większości przypadków okrycia, jakie nosimy na co dzień nie pasują do eleganckich strojów. Jak odpowiednio dobrać okrycie, aby wyglądać modnie i elegancko?

Jaka kurtka do garnituru?

Odpowiedź na pytanie, czy kurtka pasuje do garnituru, nie jest jednoznaczna. W większości przypadków najlepszym wyborem jest oczywiście płaszcz. Jednak nie należy zapominać, czym są parki męskie czy eleganckie kurtki puchowe. To również doskonałe rozwiązania na chłodne dni i eleganckie stylizacje. Dobrze dopasowane do garnituru okrycie wierzchnie zawsze będzie wyglądało dobrze. Szczególnie jeśli stylizacja jest w stylu casualowym, a nie wieczorowym.

Jak dobrać kurtkę do garnituru?

Przede wszystkim przy wyborze kurtki do garnituru należy zwrócić uwagę na jej długość. Marynarka nie powinna wystawać spod kurki, tak samo jak rękawy. Kurtka nie powinna być też za długa. Powinna ona również nawiązywać materiałem i kolorystyką oraz krojem do reszty stylizacji. Niewskazane będą tutaj wszelkiego typu wzory, duże napisy czy troki jaki i połysk na kurtce. Garnitur w końcu zakłada się na wyjątkowe okazje. W związku z tym, aby klasyczna kurtka nie była uznana za faux-pas w połączeniu z garniturem powinna być elegancka i mieć minimalistyczny krój. Ważne również, aby była wykonana z wysokiej jakości materiałów. W większości przypadków takie są właśnie garnitury. Jeśli będzie ona znacząco odbiegać od spodni które spod niej widać to większość osób od razu zobaczy różnicę.

Jakie kurtki pasują do garnituru?

W dużej mierze to jaka kurtka pasuje do garnituru zależy od stylizacji jaką wybieramy. Oczywiście są pewne zasady, o których napisaliśmy wyżej jak prostota i minimalizm. Sportowa kurtka nie jest dobrym wyborem do garnituru. Niektóre osoby uważają inaczej, i nie widzą nic złego w połączeniu marynarki i spodni w kant wraz ze sneakersami i sportową bomberką. My jednak polecamy klasyczne wzory i fasony, które są ponadczasowe i obronią się w wyglądzie nawet za kilka lat. Dobrym przykładem są tutaj klasyczne stylizacje jak np. granatowy garnitur i biała koszula w połączeniu z płaszczem do kolana w ciemnym kolorze.

Wełniane kurtki do garnituru

Idealnie do garnituru pasują wszelkiego typu wełniane kurtki. W wielu przypadkach są one podobne wyglądem do płaszczy. Dodatkowo garnitury są wykonane z wełny, w związku z czym kurtka taka jest spójna materiałem. Kurtka powinna być pozbawiona wszelkich ozdób. Im prostsza tym za bardziej elegancką będzie postrzegana. Ważna jest również jej grubość. Należy pamiętać, że garnitur sam w sobie jest ciepły. Nie należy dobierać do niego kurtki takiej jak założylibyśmy na co dzień. Dobrym wyborem będzie popularna bosmanka w klasycznym wzorze. To kurtka którą można założyć zarówno wiosną jak i jesienią czy zimą. Posiada ona jedynie niewielkie kieszenie z przodu oraz pagony na górze. Zazwyczaj nie mają ona żadnych napisów czy zbędnych zdobień. W połączeniu z szalikiem o podobnym kolorze będzie doskonałym wyborem do garnituru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here