Na co zwrócić uwagę przy wyborze prześcieradła?

0
171
Na co zwrócić uwagę przy wyborze prześcieradła?

Wygoda snu jest zależna od wielu czynników, przykładowo od właściwie dopasowanej pościeli. Równie znaczące jest także prześcieradło, do którego konsument przykłada mniejszą wagę – jest to błąd. Podczas snu w takim samym stopniu otula się on bowiem pościelą, co dotyka prześcieradła, a więc pokrywający materac materiał powinien dawać równie wygodne odczucia. W jaki sposób zatem wybrać ulubione prześcieradło?

Prześcieradła 200×220 i inne – więc dlaczego dopasować wymiary?

Najistotniejsze znaczenie w wyszukaniu prześcieradła ma jego długość, jak i szerokość. Prześcieradło powinno być w głównej mierze wygodne w użytkowaniu: musi zakrywać w całości wielkość materaca. Z tego powodu przed przystąpieniem do wybrania warto wiedzieć, jakiej wielkości jest przestrzeń łóżka. najbardziej popularny piernat pojedynczego łóżka ma 200 cm wszerz i 220 centymetrów wzdłuż. W oznaczeniach producenta zazwyczaj nie podaje się jednak opisowej wiadomości o centymetrach długości oraz szerokości prześcieradła, zaledwie zaznacza skróconą klasyfikacją. Upowszechniło się, iż takie opisuje się krótko prześcieradłami 200×220.

Prześcieradło 200×220 – z gumką, a może bez gumki?

Kolejna ważna sprawa to dobór wykończenia, jakie wiąże się z poręcznością , jak i również komfortem zakładania , a potem zdejmowania prześcieradła. Nikt nienawidzi budzić się w zsuniętym prześcieradle, które zsunęło się w ciągu nocy. Tak bardzo często zdarza się z tradycyjnymi prześcieradłami, niezabezpieczonymi gumką. Aby do tego nie dopuścić, najefektywniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się dokładnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że nie zsuwają się ani też nie marszczą: raz nałożone na łóżko, zostają na nim prawie w niezmienionej pozycji, dzięki czemu łóżko zawsze wygląda na dokładnie zaścielone.

Ten typ prześcieradeł nie podoba się jednakże wszystkim. Typowy konsument chętniej decyduje się na klasyczne prześcieradło, jakie zakłada się na na wierzchnią stronę materaca, a jego rogi chowa pod spód. W porównaniu do prześcieradeł zakończonych gumką takie może częściej się przesuwać i zsuwać, ale odpowiednio nałożone nie powinno stanowić problemu. Z racji na to na rynku jest też coraz więcej modeli z zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła zależy jednak głównie od tkaniny, z której zostało ono wyprodukowane. Jej tekstura powinna być miła w dotyku, a do tego szczególnie miękka i o równej fakturze. Najlepiej zdają egzamin prześcieradła wykonane z bawełnianego materiału, a te grupuje się na wiele typów. Najpopularniejsze to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina niesamowicie delikatna i miękka w dotyku, a przy tym trwała oraz wyjątkowo elastyczna. Spośród pozostałych wykonanych z bawełny materiałów odznacza się gładką, prostą powierzchnią. Nic więc dziwnego, że prześcieradła jersey 90×200 ciągle cieszą się niezmiennym popularnością.

Podobne do nich mogą być prześcieradła frotte, też produkowane z bawełny. Ze względu na odmienną metodę tkania dzianiny, z użyciem ściegu pętelkowego, mają zupełnie inną fakturę: niezwykle miękką i nieco włochatą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie gniecie się, a także nie wymaga prasowania, co jest jego niewątpliwą zaletą.

Prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte – na które się zdecydować?

Podsumowując, wybór idealnego prześcieradła jersey 200×220 przede wszystkim wiąże się z osobistymi potrzebami. Każdy z oferowanych na rynku produktów z pewnością sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Aby aczkolwiek dobrać prześcieradło do siebie, trzeba przemyśleć prywatne wymogi i pragnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here