Poznaj zalety konta oszczędnościowego

0
548
Poznaj zalety konta oszczędnościowego

Konta oszczędnościowe to jedne z podstawowych produktów bankowych, z których powinniśmy skorzystać, gdy chcemy w łatwy sposób zgromadzić dodatkowe oszczędności. Posiadają ono wiele zalet, dzięki którym cieszą się tak dużą popularnością w Polsce.

Dodatkowe środki bez zbędnego ryzyka

Rachunek oszczędnościowy umożliwia uzyskanie przez nas dodatkowych środków pieniężnych, bez ponoszenia zbędnego ryzyka inwestowania. To bardzo ważne, bo otwierając taki rachunek i lokując na nim określoną kwotę, nie stracimy nic z naszego kapitału, który gromadziliśmy często przez lata. Środki na rachunku oszczędnościowym są przy tym oprocentowane znacznie wyżej niż te gromadzone na standardowym rachunku osobistym, a często nawet wyżej niż te na lokacie bankowej. Decydując się na ofertę wybranego przez siebie banku, który podaje określoną stawkę oprocentowania, musimy jedynie pamiętać o tym, że przy wypłacie odsetek są one automatycznie pomniejszane o podatek Belki w wysokości 18%. Taka wypłata odsetek następuje w danym okresie rozliczeniowym, najczęściej miesięcznym.

Inne zalety konta oszczędnościowego

Konto oszczędnościowe ma wiele innych zalet. Do uzyskania dodatkowych środków pieniężnych z tytułu oszczędności nie jest bowiem potrzebna minimalna wpłata (która jest określona często w przypadku innych produktów oszczędnościowych). Poza tym z tytułu prowadzenia rachunku oszczędnościowego nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat. Musimy się liczyć jedynie z dodatkową opłatą, gdy zlecimy drugą lub kolejną wypłatę z naszego rachunku oszczędnościowego na inne konto. Ponadto w odróżnieniu od innego produktu oszczędnościowego – lokaty bankowej, wypłata środków z konta oszczędnościowego jest możliwa bez utraty uzyskanych do tej pory odsetek, w dowolnym momencie. Kalkulator lokaty nie uwzględnia takiej sytuacji, przez co informacje na temat oszczędności w ich ramach mogą być niekompletne. Nie poniesiemy z tego tytułu także dodatkowych kosztów. Warto mieć na uwadze to, że oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym jest zmienne. Uzależnione jest ono nie tylko od bieżących stóp procentowych, ale także od tego, ile środków zdecydujemy się na nim umieścić. Nowi klienci, jak i ci, którzy korzystają z oferty danego banku już dłużej, mogą liczyć na zwiększone oprocentowanie w określonym okresie, do ściśle określonej kwoty. Pozwala to na zmaksymalizowanie zysków.

Konto oszczędnościowe – jak założyć je online?

Najlepsze konta oszczędnościowe to takie, które założymy bez konieczności wychodzenia z domu, przy wykorzystaniu sprzętu elektronicznego z dostępem do Internetu. Takie rozwiązanie oferuje m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wszelkie dane związane z kontem oszczędnościowym uzupełnimy tutaj w specjalnym, interaktywnym formularzu. Podajemy w nim swoje imię i nazwisko i dane kontaktowe, w tym numer telefonu, na który wysyłany jest SMS-em kod weryfikacyjny. W następnym kroku, w formularzu uzupełniamy dane dotyczące tożsamości takie jak obywatelstwo i kraj urodzenia, numer PESEL, seria i numer oraz daty wydania i daty ważności dokumentu. Po uzupełnieniu danych dodatkowych (w tym informacji o adresie zameldowania czy też kraju rezydencji podatkowej) zatwierdzamy wymagane przez bank zgody marketingowe i oświadczenia, by w kolejnym kroku dokonać ostatecznej weryfikacji, przy skorzystaniu ze zwrotnego przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 złoty. Taki przelew może być wykonany tylko z naszego konta w innym banku. Na końcu Santander Consumer Bank może wymagać także przesłania skanu dowodu osobistego. Po zakończeniu całej procedury otrzymujemy informacje podsumowujące i już tego samego dnia możemy skorzystać z udogodnień, które oferuje nam rachunek oszczędnościowy.

Z poziomu konta w bankowości internetowej, udostępnianego przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możemy sprawdzić nasze saldo i aktualne oprocentowanie, przejrzeć historię dokonanych przez nas transakcji i wygenerować wyciąg, a także bezpłatnie wypłacić pieniądze na rachunek powiązany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here