Szybkie wysłanie deklaracji PIT

0
522
Szybkie wysłanie deklaracji PIT

Wizyta w Urzędzie Skarbowym większości z nas kojarzy się ze stresem i koniecznością odstania swojego w kolejce. Na szczęście, obecnie jeden z najważniejszych obowiązków podatnika, czyli złożenie deklaracji rocznej, może odbywać się bez konieczności wychodzenia z domu i fizycznej obecności w budynku urzędu. Wszystko za sprawą pitów online, które możemy wysłać z domu, za pośrednictwem sieci internetowej. 

Intuicyjna aplikacja podatkowa

Dzisiaj, każdy z podatników może całkowicie bezpłatnie i bezproblemowo skorzystać z aplikacji internetowej, dzięki której wysyłanie zeznań podatkowych będzie kojarzyć się znacznie pozytywniej niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Program do rozliczania pit to bezpieczne i przede wszystkim całkowicie bezpłatne narzędzie, udostępnione na rządowych stronach internetowych. Nie trzeba więc obawiać się o swoje dane czy też wrażliwe informacje, które są odpowiednio szyfrowane, tak że nikt niepowołany nie ma do nich dostępu. Co więcej, program został zaprojektowany w ten sposób, że nawet całkowity laik komputerowy będzie sobie w stanie z nim poradzić. Jesteśmy prowadzeni krok po kroku przez specjalny kreator deklaracji, dzięki czemu wszystkie niezbędne informacje, jakie muszą znaleźć się na naszym rozliczeniu, zostaną tam prawidłowo umieszczone. Oczywiście, tradycyjne metody składania pitów, takie jak osobista wizyta w urzędzie czy wysłanie zeznania pocztą, są nadal dostępne dla podatników. Warto jednak przekonać się o tym, że nie ma szybszej i pewniejszej metody na spełnienie obowiązku podatkowego, niż wysyłanie pita przez Internet. 

1% przekazanego podatku

Osoby, które zdecydują się na przekazanie swojej deklaracji pit za pośrednictwem Internetu, nie muszą się również martwić o przekazanie swojego 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, jeśli do tej pory wykazywali to w swoim zeznaniu. Program do rozliczenia pit znacząco ułatwia tą procedurę, ponieważ naszym zadaniem jest wskazanie organizacji, a program sam wszystko przeliczy i przekaże stosowną kwotę, którą chcemy się podzielić. Deklaracja wysyłana za pośrednictwem komputera nie wymaga naszego fizycznego podpisu czy też posiadania profilu zaufanego. Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce podamy kwotę przychodu za ubiegły rok- jeśli zeznanie było składane- a urząd sam zweryfikuje poprawność tych danych. Można więc łatwo i przyjemnie skorzystać z programu komputerowego i nie martwić się tym, że nasz pit nie trafi do odpowiedniego urzędu. Po rozliczeniu, podatnik otrzymuje specjalne potwierdzenie, czyli UPO, które w razie kontroli podatkowej będzie mógł przedłożyć urzędnikom. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here