Apartamenty Grzybowo – dlaczego warto wybrać się do tej miejscowości?

0
241
Apartamenty Grzybowo – turysta stojący na punkcie widokowym na plaży w Grzybowie

Apartamenty nad morzem nie muszą oznaczać pobytu w największych kurortach – udany może być również wypoczynek w mniejszych, bardziej kameralnych miejscowościach. Do niewielkich, ale bardzo lubianych miasteczek letniskowych nad Bałtykiem zalicza się bez wątpienia Grzybowo – noclegi nad morzem w tej miejscowości to dobry sposób na spędzenie wakacji przez osoby aktywne, rodziny z dziećmi oraz seniorów. Wbrew pozorom, w Grzybowie i jego najbliższych okolicach znaleźć można wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Grzybowo to miejscowość położona bezpośrednio nad morzem – zaledwie 300 metrów od jego brzegu, pomiędzy Mrzeżynem a Kołobrzegiem, od którego dzieli je zaledwie 6 kilometrów. Bardzo interesująca jest już sama lokalizacja Grzybowa – znajduje się bowiem na terenie tzw. depresji grzybowskiej, której głębokość sięga nawet 1 m p.p.m. Dodatkowo Bałtyk w okolicach Grzybowa cechuje się nieregularną linią brzegową, tworząc Zatokę Grzybowską, wcinającą się w ląd na około 800 metrów. Dzięki temu woda w Grzybowie jest o kilka stopni cieplejsza niż np. w sąsiednim Kołobrzegu.

Noclegi Grzybowo – w krainie bursztynu

Choć z bursztynami w pierwszej kolejności kojarzy się inna nadbałtycka miejscowość, czyli Jantar, to jednak trzeba wiedzieć, że naprawdę spore okazy „złota Bałtyku” można znaleźć również na plaży w Grzybowie. Okoliczni mieszkańcy twierdzą nawet, że jest go tam więcej niż w Jantarze, ale turyści o tym nie wiedzą. Nie są tam organizowane zawody w jego zbieraniu, więc szansa na jego znalezienie jest dużo większa.

Jeśli więc macie ochotę na poszukiwanie „złota naszych plaż”, możecie w ten sposób uatrakcyjnić swój dzień nad morzem.

Apartamenty Grzybowo – noclegi blisko morza dla zdrowia

Ogromnym atutem Grzybowa jest także obecność pokładów borowiny, czyli torfu powstającego z butwiejących w wilgotnym środowisku roślin. To jeden z powodów, dla których wiele osób decyduje się na noclegi w Grzybowie. W borowinie znaleźć można liczne żywice, kwasy, sole mineralne, enzymy, białka i inne korzystne dla zdrowia człowieka substancje. I najprawdopodobniej to właśnie z powodu pokładów borowiny w 1822 r. założono Grzybowo – wieś będącą początkowo własnością Kołobrzegu. Wydobywany torf trafiał bowiem do tamtejszych uzdrowisk i sanatoriów, gdzie był wykorzystywany podczas leczniczych zabiegów.

A pamiętać trzeba, że zabiegi z borowiną wykazują bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Przyspieszają metabolizm, mają działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i ściągające, poprawiają ukrwienie skóry, pomagają osobom z chorobami reumatycznymi, rwą kulszową, bólami kręgosłupa, stanami zapalnymi stawów oraz kobietom z problemami ginekologicznymi. Noclegi nad morzem w Grzybowie mogą stać się więc dobrym pretekstem, by udać się do jednego z okolicznych sanatoriów i zadbać o zdrowie.

Grzybowo – apartamenty nad morzem dla plażowiczów, rowerzystów i… nudystów

Apartamenty nad morzem to dobry pomysł na urlop dla każdego. Plażę w Grzybowie docenią miłośnicy m.in. beztroskiego wypoczynku – jest ona szeroka (miejscami do 40 metrów), piaszczysta i bardzo zadbana (wyróżniona została tzw. Błękitną Flagą). Dodatkowo przy plaży na wydmach rosną sosnowe lasy, co tworzy wyjątkowy mikroklimat, pozytywnie wpływający na drogi oddechowe.

Apartamenty Grzybowo na wynajem doceniają także miłośnicy aktywnego wypoczynku na rowerze. W okolicach znajdują się naprawdę piękne tereny, przez które prowadzą liczne drogi rowerowe. Wybrać się można m.in. na wycieczkę wokół jeziora Remsko Przymorskie – trasa liczy 52 kilometry, a jej przejechanie zajmuje około 5,5 godziny. O połowę krótszy (27 kilometrów, 3,5 godziny jazdy) jest tzw. szlak bocianich gniazd. Bardzo ciekawa jest także przyrodniczo-historyczna trasa rowerowa Ku Słońcu – liczy około 40 kilometrów i zaczyna się w Kołobrzegu, ale jazdę można rozpocząć w Grzybowie i zatoczyć koło biegnące wzdłuż jeziora Resko Przymorskie, Drzonowa, Nowego Borku aż do ul. Nadmorskiej w Grzybowie.

Jest jeszcze przynajmniej jedna grupa turystów, dla której ciekawą opcją wypoczynku są apartamenty Grzybowo. Wynajem miejsc noclegowych w tej okolicy bardzo często interesuje… naturystów. Między Grzybowem a Dźwirzynem zlokalizowana jest bowiem plaża nudystów, na której organizowane są wybory Miss Mokrego Podkoszulka oraz Miss Natura.

Oczywiście także rodziny z dziećmi mogą zdecydować się na noclegi Grzybowo – bon turystyczny jest honorowany w większości tamtejszych apartamentów i domów wypoczynkowych, a dzięki temu urlop można zorganizować nieco taniej. Nie należy przy tym zapominać, że apartamenty Grzybowo pod względem komfortu w niczym nie ustępują większym miejscowościom – w takich miejscach jak Seaside Grzybowo oraz Bałtyk Park urlop na pewno będzie udany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here