Wypoczynek w trakcie urlopu w Polsce – gdzie się wybrać?

0
308
Wypoczynek w trakcie urlopu w Polsce - gdzie się wybrać?

Aby zapewnić sobie dobry i udany wypoczynek wcale nie trzeba inwestować w wakacje za granicą. W Polsce nie brakuje różnorodności, jeśli chodzi o krajobrazowe miejsca, w które można wybrać się na urlop. Do zalet z pewnością należą takie kwestie jak: możliwość dojazdu przy użyciu własnego transportu lub autobusu/pociągu (zyskujemy dodatkowy czas, który poświęcilibyśmy na procedury lotnicze), brak problemów z barierą językową oraz znacznie łatwiejszy proces planowania podróży. 

Ciepły Bałtyk, ale bez tłumów ludzi

Szczyt sezonu nie oznacza nic innego, jak mnóstwo ludzi opalających się na piaskowych plażach Morza Bałtyckiego. Gdzie należy się udać, aby skutecznie uniknąć tłumów ludzi? Świetnym rozwiązaniem są okolice półwyspu Helskiego, gdzie wystarczy oddalić się na parę kilometrów od głównych plaż (aktywność fizyczna sprawi, że będzie odpoczywało się jeszcze lepiej!), aby móc cieszyć się prywatnością, spokojem i kojącym szumem fal. 

Krajobrazowe Mazury 

Jeziora mazurskie to doskonały pomysł dla tych, którzy preferują spokojny wypoczynek. Lasy wokół jezior zapewnią odpowiednią dozę ciszy i relaksu. Poza tym okolice Mazur znane są z dużej ilości atrakcji i zabytków. Zamki w Olsztynie czy Reszlu szczycą się ogromną popularnością i wzbudzają zachwyt u większości zwiedzających. Oprócz tego znajdzie się coś ciekawego dla fanów militari – w miejscowości znanej pod nazwą Gierłoż znajdowała się jedna z tajnych baz Adolfa Hitlera. Mazury to również idealne miejsce dla osób aktywnych, które chciałyby doświadczyć przygody z kajakarstwem lub żeglarstwem. 

Śnieżka, Samotnia i wodospady, czyli słynny Karpacz

Karpacz to miasto z niesamowicie rozbudowaną sferą noclegową, która przeznaczona jest dla coraz większej ilości ludzi, która z roku na rok decyduje się na urlop we właśnie tym miejscu. Jeśli nie straszne nam chodzenie po górach, możemy zdecydować się zdobyć górę Śnieżkę (prowadzi na nią kilka szlaków o różnym stopniu trudności i intensywności). Oprócz tego warto odwiedzić znany Kościół Wang, który znajduje się w sercu Karkonoszy od przeszło 800 lat. Jeśli zależy nam na zdjęciu pamiątkowym, który zwali z nóg, warto zobaczyć dziki wodospad, który zachwyca malowniczą oprawą w postaci cieni roślin. 

Lubiatów – najpiękniejsza plaża na wybrzeżu 

Miejscowość jest typowo turystyczna, jednak słynie z niezwykle szerokiej oraz czystej plaży. Można na nią dotrzeć przepięknym sosnowym lasem. Poza plażą miasteczko słynie z Białej Wydmy, stadniny koni oraz niebieskiego szlaku turystycznego, który zapewni nam dużą dozę nadmorskiej roślinności, spokoju i piękna. 

Noclegi Lubiatów – jak szukać?

Jeśli chodzi o noclegi w miejscowości Lubiatów warto zacząć szukać w internecie. Ogłoszeń jest sporo. Zarówno na stronach zajmujących się bookingiem, jak i na innych popularnych witrynach. Ceny wahają się w zależności od standardu miejsca oraz danego miesiąca. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here