Czy oczyszczacz powietrza chłodzi?

0
1048
Czy oczyszczacz powietrza chłodzi?

Szukasz sposobu na znalezienie ochłody w gorące dni? Jedną z możliwości jest skorzystanie z klimatyzatora. Co zrobić, jeśli nie masz możliwości, żeby go zamontować w pomieszczeniu. Rozwiązaniem może być zastosowanie oczyszczacza powietrza.

Co to jest oczyszczacz powietrza i jakie ma funkcje?

Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne w polskich domach. Wiele osób decyduje się na ich zastosowanie, w trosce o dobrą jakość powietrza. I to jest właśnie główna funkcja tego typu urządzeń. Są stosowane po to, żeby usuwać pyłki, kurz, alergeny oraz bakterie z otoczenia. Jednak to nie wszystko, co tego typu sprzęt potrafi. Można go również używać po to, żeby odpowiednio nawilżyć powietrze. To szczególnie ważne podczas sezonu grzewczego. Dzięki temu można zapobiec ewentualnym infekcjom dróg oddechowych.

Oczyszczacze powietrza mogą być również wyposażone w funkcję jonizacji. Dzięki temu niweluje on negatywne działanie jonów dodatnich, które są emitowane przez urządzenia elektroniczne. Urządzenie sprawia, że nie rozprzestrzeniają się one w powietrzu, tylko opadają na podłogę. Dla alergików ważna jest funkcja ozonowania. Dzięki temu z powietrza usuwane są alergeny, co zdecydowanie poprawia jakość powietrza.

Jedną z najciekawszych funkcji, które może mieć oczyszczacz, jest możliwość chłodzenia. Wybrane modele, mogą być wyposażone w system, który umożliwia obniżenie temperatury i to bez wykorzystywania czynników chłodzących, takich jak np. freon. W jaki sposób jest to możliwe? To wszystko dzięki wodzie, tak więc, jeśli chcesz, żeby oczyszczacz również chłodził, to musi on być wyposażony w funkcję nawilżania. Dzięki energii, która jest wykorzystywana do odparowywania, urządzenie emituje parę wodną, która pozwala poczuć lekkie ochłodzenie. Niektóre oczyszczacze są w stanie obniżyć temperaturę odczuwalną nawet o 4 stopnie.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Wybór odpowiedniego urządzenia nie zawsze jest łatwy. Pod uwagę musisz wziąć kilka czynników, które decydują o tym, czy sprzęt sprawdzi się w Twoich czterech ścianach. Przede wszystkim dopasuj jego możliwości do powierzchni, na której będzie wykorzystywany. Producenci podają, na jakiej przestrzeni powinien funkcjonować oczyszczacz. Należy dobrać taki, który będzie miał ten parametr taki sam lub większy niż powierzchnia pomieszczenia. Razem z tym parametrem wiąże się również moc sprzętu. Jako że, tego typu urządzenia są energooszczędne, to śmiało możesz wybierać te z większą mocą. Dzięki temu oczyszczacz będzie lepiej spełniał swoją funkcję.

Sprawdź też głośność sprzętu. Jeśli chcesz, żeby pracował on w nocy, lub w czasie kiedy pracujesz, to warto, żeby nie był zbyt głośny. Warto wybrać sprzęt, którego działania praktycznie nie usłyszysz. Takie urządzenia mogą być droższe, jednak warto dołożyć trochę pieniędzy. Brakujące środki możesz zdobyć, jeśli skorzystasz ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest szybka pożyczka. Istotnym aspektem, który trzeba rozważyć, jest to, w ile i w jakie filtry jest wyposażony oczyszczacz. Od tego zależy jego skuteczność oraz też dalsze koszty eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here