Jak stworzyć przytulne wnętrze w studenckiej kawalerce?

0
493
Jak stworzyć przytulne wnętrze w studenckiej kawalerce?

Aranżacja kawalerki wbrew pozorom jest trudnym i wymagającym zadaniem. Z jednej strony nie będzie w niej potrzebne dużo mebli, a z drugiej muszą znaleźć się wszystkie sprzęty potrzebne do życia jak łóżko czy kuchnia. W jaki sposób stworzyć przytulne wnętrze w małej kawalerce?

Jakie meble do kawalerki?

W kawalerkach najczęściej znajdują się tylko dwa pomieszczenia. Pierwszym jest salon z kuchnią i sypialnią, a drugim łazienka. Wybranie funkcjonalnych mebli pozwoli na zmniejszenie ich ilości. Dzięki temu stworzone zostanie wrażenie większej przestrzeni nawet na małym metrażu. Warto postawić na takie, które mogą posiadać więcej niż jedną funkcję. Dla przykładu: stolik kawowy w salonie może mieć półki lub szuflady na drobiazgi. Z kolei kanapa narożnikowa, może być również łóżkiem. W kawalerkach warto postawić na meble o prostych kształtach i jasnych kolorach. Doskonale sprawdzą się również gładkie i błyszczące powierzchnie. Optycznie powiększą one pomieszczenie i zwiększą komfort przebywania w mieszkaniu. Przy zakupie mebli warto wybrać te co najmniej ze średniej półki. Najtańsze wyroby często są bardzo niskiej jakości i szybko ulegają zniszczeniu. Jeśli w danej chwili brakuje nam środków na zakup tego typu mebli warto wiedzieć, czym jest pożyczka online. Pozwoli ona na zaciągnięcie zobowiązania na niewielką kwotę bez zbędnych formalności. Cały proces można wykonać przez Internet w kilkanaście minut.

Korytarz w kawalerce

W zależności od układu mieszkania korytarz może być małą wnęką przy wejściu lub przestrzenią pomiędzy kuchnią/salonem a łazienką. Warto ustawić w nim komodę na buty oraz wieszak na kurtki. Jeśli znajduje się w nim wystarczająco dużo miejsca, można pomyśleć o szafie pod zabudowę. Zapewni ona dużo miejsca na przechowywanie ubrań i butów, a także narzędzi czy odkurzacza.

Aneks kuchenny w kawalerce

W większości przypadków kawalerki nie posiadają wydzielonej kuchni, a jedynie aneks. Dzięki temu zyskują one więcej przestrzeni. Warto zorganizować go w rogu mieszkania, najlepiej przy oknie. Strefą przejściową pomiędzy kuchnią a salonem jest jadalnia. Może nią być bufet, który będzie pełnił funkcję dodatkowego blatu roboczego lub osobny stolik. Dobrym rozwiązaniem są rozkładane modele. W razie potrzeby można dostawić do nich krzesła lub przesunąć je w pobliżu sofy. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie posiłku nawet dla kilku osób.

Sypialnia/część wypoczynkowa

W większości małych mieszkań część wypoczynkowa jest jednocześnie sypialnią. Wykorzystanie kanapy narożnikowej zaoszczędzi miejsce w dzień i zapewni dużą wygodną przestrzeń do spania w nocy. W uwagi na reprezentacyjny i wypoczynkowy charakter narożnika warto wyposażyć go w dekoracyjne poduszki i narzutę lub pled.

Gabinet w kawalerce

W czasach coraz częstszej pracy i nauki zdalnej w kawalerce należy również wyznaczyć miejsce, przy którym można postawić komputer. Może to być stół w jadalni lub inne miejsce. Powinno ono jednak posiadać wygodne regulowane krzesło oraz dostęp do światła dziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here