Jak dbać o perukę?

0
170

Peruka to wspaniałe rozwiązanie dla osób z problemami łysienia, które chcą wyglądać dobrze i czuć się pewnie. Jest to również idealna opcja na szybką i skuteczną zmianę wizerunku, niezależnie od tego, czy potrzebujesz modyfikacji wyglądu na jeden dzień czy na dłuższy okres. Ważne jest jednak właściwe dbanie o perukę. W tym artykule omawiamy kilka podstawowych zasad, które pomogą Ci w utrzymaniu wyrobu w dobrym stanie.

1. Przechowywanie

Pierwszą zasadą jest odpowiednie przechowywanie peruki. Najlepiej trzymać ją na specjalnym stojaku lub w pudełku, które zapewnią jej ochronę przed kurzem, wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Przed umieszczeniem peruki w zamknięciu należy upewnić się, że włosy są dokładnie wyczesane i zabezpieczone przed splątaniem. Pracownik sklepu z perukami Świat Peruk podpowiada: W przypadku peruk syntetycznych należy unikać kontaktu z wysokimi temperaturami, np. nie przechowywać ich blisko źródeł ciepła lub bezpośrednio na słońcu. Warto również regularnie czyścić i konserwować wyrób odpowiednimi środkami, aby zachować jego pierwotną jakość przez jak najdłuższy czas.

2. Mycie

Drugim krokiem jest regularne mycie peruki. Najlepiej robić to co dwa tygodnie, ale jeśli nosisz ją codziennie, możesz myć ją częściej. W tym celu używaj szamponu przeznaczonego do peruk naturalnych lub syntetycznych, w zależności od rodzaju Twojego wyrobu. Najpierw rozczesz włosy i zanurz je w misce z letnią wodą. Następnie dodaj odpowiedni kosmetyk i dokładnie wymieszaj. Perukę należy delikatnie masować i płukać pod bieżącą wodą aż do usunięcia szamponu.

Po umyciu ważne jest odpowiednie suszenie peruki. Nie należy tego robić na słońcu czy używając wysokiej temperatury suszarki. Najlepiej zawiesić ją na specjalnym stojaku i pozwolić jej naturalnie wyschnąć. Dzięki temu zachowa swój ładny kształt i wygląd. Gdy peruka wyschnie, możesz ją odpowiednio wystylizować. Stosuj wyłącznie produkty przeznaczone do układania wyrobów perukarskich. Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością kosmetyków i nie stylizować peruki gorącym powietrzem.

Czego nie można robić w peruce?

Peruka nie jest przeznaczona do spania, mogłoby to spowodować jej zniszczenie lub utratę kształtu. Poza tym długie leżenie w wyrobie prowadzi do nadmiernego pocenia się głowy i pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Perukę należy zdjąć przed snem i przechowywać w odpowiednim miejscu, aby uniknąć uszkodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here