Jak myć reflektor samochodowy, by uniknąć jego uszkodzenia?

0
220

Światła instalowane w samochodach to ważny element wyposażenia, ponieważ ich prawidłowe działanie ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dzięki lampom pojazd jest widoczny ze znacznej odległości, zarówno po zmroku, w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, jak i podczas szczególnie słonecznych dni. Sprawnie działające reflektory pomagają też w jeździe po zapadnięciu zmierzchu. Nie można zapominać, że ich powierzchnia powinna być czysta.

Dlaczego czystość lamp ma znaczenie?

Reflektory są umieszczane w przedniej części pojazdu, ponieważ ich zadaniem jest oświetlanie drogi, a także wskazywanie innym uczestnikom ruchu na pozycję jadącego auta w sytuacjach, gdy może ono być trudne do zauważenia, tj. w ciemności, podczas opadów, mgły czy przy intensywnie świecącym słońcu. Takie położenie wiąże się jednak z tym, że klosze są narażone na kontakt z rozmaitymi zabrudzeniami, które nie tylko źle wpływają na wygląd auta, lecz również zmniejszają ich skuteczność. W grę wchodzą tu klasyczne pyły czy błoto, ale także rozbijające się o jadący wóz owady. Wszelkie substancje znajdujące się na zewnętrznej części lampy sprawiają, że emitowany przez nią strumień światła ulega osłabieniu. Może on być częściowo tłumiony albo rozpraszany, przez co nie ma możliwości osiągnięcia wymaganego natężenia światła. Przyczyną nieprawidłowej pracy są też zarysowania czy utlenianie się tworzywa, które wymagają kompleksowej naprawy reflektorów. W Poznaniu regeneracją lamp zajmuje się firma TMC.

Co warto wiedzieć o myciu reflektorów?

Najczęściej reflektory są czyszczone podczas mycia auta w myjni. Warto pamiętać, że nie wszystkie metody usuwania zabrudzeń będą jednak dla nich przyjazne. W przypadku myjni automatycznych problemem są stosowane szczotki i pady, które mogą rysować powierzchnię tworzywa przez swoją sztywność lub za sprawą zebranych na nich zabrudzeń. Podczas stosowania myjek ciśnieniowych problemem okaże się to, że strumień wody może wnikać przez szczeliny połączenia klosza i korpusu lampy. Najbezpieczniejsze dla lamp okaże się mycie ręczne, które nie tylko jest delikatne, ale także pozwala na używanie łagodniejszych środków do czyszczenia powierzchni tworzywa. Firma TMC Regeneracja Reflektorów oferuje całościową naprawę świateł oraz ich przeróbkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here