Jak stworzyć modną stylizację z futrzaną kamizelką?

0
291
Jak stworzyć modną stylizację z futrzaną kamizelką?

Futrzana kamizelka jest modnym i popularnym dodatkiem do stylizacji. Mądrze dobrana może podkreślić walory sylwetki oraz zaakcentować pozycję społeczną. Czy wybór tego elementu garderoby jest trudny? Jak wybrać odpowiednią kamizelkę, aby później nie żałować wyboru?

Kamizelka futrzana

Kamizelka jest uniwersalnym i eleganckim elementem garderoby. Dziś porozmawiamy o rzeczy, która nie jest niezbędna, za to bardzo kobieca i pożądana w każdej damskiej szafie – futrzanej kamizelce.

Wszystkie kobiety, bez względu na wiek i figurę mogą nosić kamizelki futrzane. Ważne jest jednak, aby nie popełnić błędu przy doborze fasonu. Na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu tej części garderoby?

Wybór kamizelki z futerkiem

Należy pamiętać, że każdy dodatkowy element stylizacji optycznie poszerza sylwetkę. Modelki o szczupłej figurze wyglądają korzystnie w kamizelkach z puszystym i długim futrem – dzięki temu sylwetka nabiera objętości. W tym przypadku każdy model puszystej kamizelki wpłynie korzystnie na wygląd modelki.

Kobiety o pełnych kształtach powinny ostrożniej podchodzić do wyboru stylizacji i unikać dodatkowej warstwy dodającej objętości. Tutaj świetnie sprawdzą się gładkie i krótkie futrzane kamizelki.

Kamizelki dzielą się na modele stosunkowo krótkie (na wysokość talii) oraz dłuższe (do połowy uda). Te drugie są szczególnie polecane dla pań o krągłych kształtach.

Przy doborze kamizelki szczególną uwagę należy zwrócić na wzrost. Niższym kobietom lepiej pasuje model skrócony, który ma max. 55 cm. Taka kamizelka z futerkiem nie obniży optycznie wzrostu modelki. Dla kobiet mierzących powyżej 170 cm polecane są kamizelki o długości 80-90 cm. Kolejnym istotnym elementem kamizelki jest kołnierz. Przy eleganckiej stylizacji bizneswoman powinno się unikać modeli z kapturem, który bardziej kojarzą się ze sportowym stylem. Takie kamizelki są odpowiednie na spacery lub zajęcia sportowe w czasie wolnym.

Jaki rodzaj futra wybrać?

Obecnie wybór futer jest ogromny, a ogranicza go tylko zasobność portfela. Przed zakupem futrzanej kamizelki należy się zastanowić nad jej przeznaczeniem (dodatek na specjalne okazje czy element codziennego ubioru), a następnie zdecydować o rodzaju futra.
Najbardziej reprezentacyjnymi opcjami będą futra z soboli, norek oraz owiec domowych.
Zdecydowanie tańsze, ale tak samo ciepłe będą kamizelki z futra bobra, lisa i lisa arktycznego. Najczęściej wybieranym budżetowym futrem jest futro królicze. Warto jednak zaznaczyć, że futro królika szybciej zużywa się i ulega zniszczeniu. Prawdopodobnie już po kilku sezonach użytkowania kamizelka straci swój elegancki wygląd.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here