Jakie działania i czynności wchodzą w zakres usług logistycznych?

0
147

W dzisiejszych czasach rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi logistyczne sprawia, że coraz więcej firm poszukuje odpowiednich rozwiązań, które będą dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie rozmaite przedsiębiorstwa logistyczne oferują szeroki wachlarz możliwości, które pozwalają realizować transport towarów, paczek i przesyłek z uwzględnieniem specyficznych wymagań klienta.

Transporty ADR i na targi

Jedną z usług świadczonych przez profesjonalne firmy logistyczne, z której najczęściej korzystają różnego rodzaju przedsiębiorstwa, są transporty ADR, czyli przewóz towarów niebezpiecznych. Ten rodzaj transportu wymaga specjalistycznej wiedzy oraz przestrzegania odpowiednich procedur związanych z bezpieczeństwem.

Ponadto firmy uczestniczące w różnego rodzaju wydarzeniach branżowych często muszą przetransportować swoje produkty, materiały promocyjne czy też całe, duże stoiska na miejsce targów. Dlatego usługi logistyczne obejmują również transporty na targi, gwarantując odpowiednie warunki oraz terminowość dostarczenia wszelkiego rodzaju towarów.

Transporty paletowe i ponadgabarytowe

Palety są podstawowym nośnikiem ładunków w transporcie drogowym, dlatego jednym z popularnych rozwiązań oferowanych przez przedsiębiorstwa logistyczne jest także transport paletowy. Pozwala on na efektywną obsługę przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych – do krajów znajdujących się na terenie UE oraz poza nią.

Co więcej, przedsiębiorstwa realizujące transporty rozmaitych ładunków zajmują się również transportowaniem ładunków ponadgabarytowych, a więc o wymiarach większych niż standardowe. Takie usługi wymagają odpowiednich zezwoleń, a także specjalistycznej wiedzy oraz wyposażenia.

Transporty w temperaturze kontrolowanej, drobnicowe i częściowe

Niektóre produkty, takie jak żywność czy leki, wymagają utrzymania określonej temperatury podczas transportu. Dlatego firmy logistyczne, takie jak Enterprise Logistics, oferują usługi transportu w temperaturze kontrolowanej, gwarantując właściwe warunki dla tego typu ładunków.

W przypadku klientów, którzy nie mają potrzeby wynajmowania całego pojazdu do przewozu swoich towarów, firmy logistyczne oferują usługi transportów drobnicowych i częściowych. Pozwala to na optymalizację kosztów oraz efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni ładunkowej.

Logistyka magazynowa z szeroką gamą usług VAS

Usługi logistyczne obejmują wiele czynności, w tym logistykę magazynową, która polega na przechowywaniu towarów w różnego rodzaju magazynach. Firmy logistyczne oferują więc swoim klientom wynajem powierzchni magazynowych, w tym magazynów wysokiego składowania.

Ponadto w zakres oferowanych działań wchodzą dodatkowo usługi VAS (Value-Added Services), które spełniają wysokie wymagania klientów i są dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Są to między innymi takie czynności, jak kompletacja zamówień, pakowanie i przepakowywanie, realizacja zwrotów czy etykietowanie, a także wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here