Zakup oryginalnych zapachów zazwyczaj wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Wiele osób w związku z tym wybiera zamiast tego zamienniki perfum, które cechują się równie wysoką jakością i trwałością, co markowe kompozycje. Z czego więc wynika niska cena perfum lanych, a także w jaki sposób są one produkowane? Zapraszamy do lektury artykułu, by się wszystkiego dowiedzieć!
Skromniejsze opakowania
Jak pewnie zauważyłaś, oryginalne perfumy często zamknięte są w bogato zdobionych buteleczkach i wymyślnych kartonach, które mają na celu zwiększenie atrakcyjności produktów w oczach konsumentów. Element ten ma jednak ogromny wpływ na koszt zapachu, a zupełnie nie zmienia jego jakości.
W związku z tym producenci zamienników perfum rezygnują z tych zbędnych ozdób na rzecz znacznego obniżenia ceny. Perfumy lane najczęściej sprzedawane są w eleganckich i estetycznych, ale znacznie skromniejszych flakonach wykonanych z transparentnego, mocnego szkła oraz zamknięte są w prostych kartonikach z nadrukowaną na nich nazwą lub numerem kompozycji.
Mniejsze koszty marketingu
Innym aspektem, który ma niewyobrażalny wpływ na cenę końcową markowych perfum, jest marketing tych produktów. Znane marki przeznaczają ogromne kwoty na kampanie reklamowe swoich zapachów i docieranie do odbiorców za pomocą wielu różnych kanałów. Kupując oryginalne perfumy, zamiast za wyjątkową jakość, niepowtarzalny zapach oraz niesłychaną trwałość, płacisz w dużej mierze za pozostałe aspekty ich sprzedaży. Sama produkcja perfum nie jest bowiem tak droga. Olejki i inne składniki wykorzystywane do ich wytworzenia również nie kosztują więcej niż w przypadku zamienników.
Produkcja zamienników perfum
Jak widzisz, niższa cena odpowiedników perfum nie wynika z ich gorszej jakości, tylko znacznie mniejszych kosztów utrzymania firmy i sprzedaży tych produktów. Co więcej, produkcja perfum lanych nie różni się w niczym od artykułów pochodzących od oryginalnych marek. W tym celu wykorzystywane są bowiem najwyższej jakości, mocne i intensywne olejki.
Ponadto stosowane są specjalne utrwalacze zapachu, które są odpowiedzialne za czas, przez jaki utrzymuje się on na skórze. Skład zamienników również jest bardzo zbliżony do oryginałów, zarówno pod względem zawartych w nim aromatów, jak i ich proporcji. Dzięki temu gotowe kompozycje są głębokie i bogate, a także pięknie rozwijają się z czasem na skórze.